خشک کن

خشک شویی‌ها و مزون‌ها

در تمامی مراکز ارائه کننده خدمات لباس، مانند خشکشویی‌های عمومی و اختصاصی، خشک کردن سریع لباس‌های شسته شده دشوار بوده و انجام سریع آن، از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ زیرا تأخیر در خشک شدن لباس‌ها زمینه تکثیر باکتری‌های مختلف در بافت لباس‌ها را فراهم کرده و چنین اتفاقی می‌تواند به بروز انواع بیماری‌ها از جمله بیماری‌های پوستی و … منجر شود. به علاوه، مشکل تأخیر در خشک شدن و تکثیر باکتری‌ها در لباس می‌تواند باعث ایجاد بوی نامطبوع در لباس‌ها ‌شود که این، به وضوح در لباس‌های شسته شده در خشکشویی‌ها و در بوی نامطبوع لباس‌های شسته شده در اینگونه مراکز، قابل مشاهده (استشمام) است…

به‌علاوه، انواع مزون‌ها، کارگاه‌های تولید لباس، عرضه کنندگان لباس اجاره‌ای و … از جمله مراکزی هستند که بدلیل فقدان سازوکار کارآمد خشک کردن لباس، نیاز خد به نظافت را از طریق خشکشویی‌ها برطرف می‌کنند که این خود، مشکلات بسیار دیگر را موجب می‌شود.

در این میان، مزون‌های لباس عروس، به چنین سازوکاری بیشترین نیاز را دارند؛ زیرا علاوه بر مسائل ناظر بر سرعت و هزینه خشک کردن لباس، با مسئله‌ای مهم روبرو هستند که تنها با استفاده از خشک کن “آسانش” قابل حل است !

از نتایج این فناوری “امکان کنترل عوامل محیطی” است؛ موضوعی که در کنار افزایش سرعت خشک شدن، موجب افزایش محسوس کیفیت می‌گردد. به‌ویژه، هنگامی که لباس از نظر جنس، رنگ، بافت و … دارای حساسیت‌های ویژه است (مانند لباس عروس و …) و باید هنگام خشک شدن دما،غبار و آلاینده‌های دیگر از مجاورت لباس حذف شوند.

نوشته های مشابه