خشک کن

دستگاه‌های خشک کن و خشک کن “آسانش”

از گذشته‌های دور، انسان‌ها به اهمیت رعایت آراستگی و بهداشت پی برده بودند؛ امّا تا پیش از پیشرفت‌های علمی و ارتقای فناوری با روش‌های ابتدایی لباس‌های خود را می‌شستند، خشک می‌کردند و برای آراستگی بیشتر و بهتر به روش‌های ابتدایی چین و چروک‌هایی که پس از شست و شو بوجود آمده بودند را برطرف می‌کردند.

با پیشرفت دانش و فناوری،‌ ماشین لباسشویی اتوماتیک برای شستن آسان‌ و سریع‌ لباس‌ و دستگاه اتو برای صاف کردن چین و چروک و هموار نمودن سطح لباس اختراع و به بازار عرضه شدند. امّا خشک کردن لباس تا همین اواخر به روش‌های کاملا ابتدایی به انجام می‌رسید، تا اینکه ماشین‌های خشک کن صنعتی لباس به بازار آمدند.

در این نوع از ماشین‌ها با استفاده از فناوری‌های نه چندان پیشرفته موفق شدند با تشدید تبخیر سطحی لباس‌، سرعت خشک شدن را افزایش داده و امکان خشک کردن سریع‌تر انواع  مصنوعات ساخته شده از پارچه را مهیا نمایند. امّا کار به همین‌جا ختم نشد و علاوه بر گران‌قیمت بودن این نوع ماشین‌ها، بزرگی و حجم زیاد آن‌ها، پر مصرف بودن و…؛ استهلاک لباس‌ها در خشک کن‌هایی از این دست به شدت افزایش می‌یافت. همچنین، بدلیل مکانیزم ویژه‌ای که در این دستگاه‌ها به کار رفته است، پس از خشک شدن، لباس‌ها به شدت چروک شده و هموار کردن سطح آن‌ها نیاز به تلاش مضاعف می‌یافت. از این رو نیاز به دستگاهی که این ایرادها را نداشته باشد تا امکان استفاده از آن ـ تقریبا ـ “در همه جا”!! وجود داشته باشد، به شدت احساس می‌شد. تا اینکه گروه پژوهشی تدکین با آگاهی از این نیاز برای ارائه‌ی راه حلی که بتواند این مشکل را به نحو رضایت‌بخشی حل کند، پروژه پژوهشی برای این منظور را کلید زد. در نتیجه، خشک کن “آسانش” طراحی، نمونه سازی و در نهایت پس از تکامل تکنیکی لازم توسط شرکت آسان سازان نوآور به بازار عرضه شد.

اغلب مغازه‌ها، رستوران‌ها، مزون‌های لباس (بویژه مزون‌های لباس عروس)، خشکشویی‌ها، آسایشگاه‌ها، مسافرخانه‌ها و بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی کوچک و گاه بزرگ به دلیل فقدان جای لازم و مناسب برای استفاده از خشک کن‌های صنعتی با مشکلاتی روبرو هستند که با عرضه‌ی خشک کن‌های “آسانش” دیگر مشکلی برای استفاده از دستگاه خشک کن مؤثر و کارآمد وجود ندارد. “آسانش” برای تمامی مشاغل و کسب و کارهای کوچک و متوسط با هر میزان توان مالی و هر اندازه محدودیت جا مناسب بوده و “تقریبا در همه جا” !! قابل استفاده باشد. دستگاهی که استفاده از آن ساده است، میزان مصرف انرژی آن کم است، نیازی به جای ثابت برای استقرار ندارد، ارزان است و … عرضه‌ی چنین دستگاهی علاوه بر رفع مشکل خشک کردن مصنوعات ساخته شده از پارچه در اینگونه کسب و کارها، می‌تواند به ارتقای سطح بهداشت و افزایش رونق اقتصادی اینگونه از کسب و کارها کمک کند.

دستگاهی که سریع خشک کند و نیاز به اتو کردن را به میزان قابل توجهی برطرف کرده و پس از اتمام کار بتوان آن را جمع آوری کرده و به کناری نهاد!

نوشته های مشابه